אותו התוכן בשינוי אדרת

אין תגובות

היום קראתי בגלריה על תערוכה Between the Covers המוצגת עתה ב-Women's Library בלונדון ומנסה לעקוב אחר התפתחות הז'אנר המגזיני לנשים ב-300 השנים האחרונות.
מהכתבה עולה כי כבר בשנת 1693 יצא המגזין הנשי הראשון שיועד לנשים והוא התרכז בעיקר במערכות יחסים. המגזין The Ladies Mercury ביקש מהקוראות לשלוח דוגמאות להתנהגות  גברית תמוהה (?collaboration) אגודת הנשים של כתב העת אמורה הייתה לפצח את קוד ההתנהגות הגברית.
מגזין נשי אחר עורר בקרב הקוראות את תשוקת הכתיבה והן התבקשו לשלוח לעורך; סיפורים, שירים, תרגומים פרי עטן.
בשנת 1852 הושק מגזין חדש שניכס לעצמו עולם תוכן חדש; אופנה. במגזין הופיע טור בעיות שנקרא; "שק הדואר של קופידון" אליו נשלחו בעיות נשיות שונות כמו;השמנה, נימוש יתר, ובעיות עם הארוס. סמואל ביטון העורך והמו"ל של המגזין שימש בתפקיד קיפדון וטיכס עצות מושחזות לקוראות (פורומים???).
וההסיבה האמיתית שגרמה לי לגשת ולכתוב את הפוסט הזה הוא הידיעה כי לקראת שנת 1870 הוחלף שמם של עמודי שאלות הקוראות והם זכו לשם השאפתני, כן כן שימו לב; שיחות!!!!! כעת במקום לתהות על מה עושים עם ארוס סורר החלו הקוראות להציף את המגזין במכתבים ארוטיים מפורשים (בלוגים אישים????)  שתיארו את ההנאה הנובעת מלבישת מחוך הדוק מדיי ואת היעילות של הלקאת משרתות.
שימו לב כי דבר לא השתנה מלבד הפלטפורמה.

הוסף תגובה

נא למלא את השדות המסומנים, תודה!
נא למלא כתובת מייל תקינה
שולח את הטופס!
שדה חובה
שדה חובה