ג'ורג' וו. בוש – פדופיל!*

אין תגובות

פוסט בשלושה חלקים – חלק ג' (ואחרון.)

(חלק א', חלק ב')

בחזרה לעתיד: ג'ורג' וו. בוש – פדופיל!

האמת יוצאת לאור.
השנה 2027 ודין "חזני" בובליל, היום בן 18, מחפש מידע ברשת על הפלישה לעיראק, במסגרת עבודת בית ספר שקיבל בהיסטוריה. חיפוש מהיר של המונח "ג'ורג' בוש" בגוגלסופט (ב-2021 גוגל סוף סוף קנו את מיקרוסופט), ודין נדהם לגלות את הכותרת: ג'. וו. בוש פדופיל. שנייה ושליש לאחר מכן, לפני שרעש ה"קליק" של העכבר בכלל מספיק להתפוגג, והוא כבר מריץ את המידע באיי.סי. לכל החברים.

אילו דין בן התשחורת, היה מועיל בטובו להקליק על הכותרת ולקרוא קצת יותר לעומק את הפוסט הארוך בהיסטוריה כנראה שהיה מבין שבכלל מדובר בטריק זול ופרובוקטיבי בשקל תשעים שמטרתו אחת: רייטינג! רייטינג! רייטינג! ושמאחורי הכותרת המפוצצת מסתתרת האמת האמיתית שהיא: ג'ורג' וו. בוש – מעולם לא היה פדופיל! (לפחות מהידוע לנו).האפקט ברור – שמו הטוב וכבודו של אדם שלא עשה כלום לאף ילד מעולם – הוכתם. זהו כוחה של המילה הכתובה.

במבה חמה!

רצה הגורל ובדיוק ביום בו רציתי לסיים את הרומן הקצר שכתבתי כאן, התפוצצה פרשת במבה-להד"מבה. מייל אחד "תמים"(?) עמוס בעובדות לא נכונות (אמת שקרית) שנשלח על ידי עובדת הי טק בחברה מובילה, הצליח בתוך שעות ספורות לזרוע פאניקה בציבור שלם, לגרום להפסדים של מיליונים לתאגיד על ופגעה קשות באיכות המוצר ואמינות המותג. אסם החליטה להחזיר מלחמה שערה וקרוב לוודאי שנהיה עדים למהלך משפטי שבסופו יקבע אם קיימת אחריות פלילית על מפיצת השמועה. נשאלת השאלה: מדוע מייל שכזה בכלל מופץ הלאה? ועד כמה גולשים מאמינים למידע שהם מקבלים ברשת? יש מספר הסברים לתופעה שציינתי, אך הדבר שעניין אותי היה דווקא ההבדל המהותי בין תוצאות סקר בינלאומי שבדק עד כמה גולשים מאמינים למידע שהם קוראים ברשת לבין הפרשייה הנ"ל – לא תאמינו אבל 58 אחוזים מהישראלים טוענים שהם לא מאמינים למידע ברשת. קצת מוזר בהתחשב בקרנבל שקרה אתמול…

במבאזז

ביממה האחרונה הרשת געשה. 148 דיונים על עניין הבמבה בעשרות פורומים, בלוגים וכתבות ברשת. כ-100 דיונים יותר מהממוצע היומי

הזיכרון הארוך של האינטרנט (פסקה – וסיימתי. נשבע.)

כמו בכל מדינה מתוקנת, בה יש מערכת חוקים מחייבת לכל אזרח המורכבת מזכויותיו לצד חובותיו, כך גם הזכות הדמוקרטית המוחלטת ממנה אנו נהנים ברשת חייבת לבוא לצד חובת אחריות אישית. הזיכרון העמוק והאינסופי של הרשת לא סולח לאף אחד, לא מוותר על אף תו ולא שוכח שום תמונה. לכן, חשוב לחברות, כמו גם לפרטים, לשים לב ולדקדק בכל אייטם שהם מעלים למפלצת הרעבתנית הזו ואף חשוב מכך – להיות עם האצבע חזק על הדופק האינטרנטי של המוצג/מוצר שלהם בשיחות שנערכות בפורומים, בלוגים והטוקבקים השונים. אחרת, הם עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם כוחות שגדולים מהם בהרבה (ראה: ירידת שווי המניה בבורסה, חוות דעת שלילית ומקובעת של הצרכנים על המוצר שלך) שיחייבו אותם לצאת בקמפיין הסברה נגדי ארוך, קשה ומתיש בעלות גבוהה שלא הייתה מתוכננת בתקציב השנתי.

*זהו. נגמר. ג'ורג' בוש לא פדופיל ומעולם לא היה. טל"ח. כסת"ח.

הוסף תגובה

נא למלא את השדות המסומנים, תודה!
נא למלא כתובת מייל תקינה
שולח את הטופס!
שדה חובה
שדה חובה