מחקר Buzzilla: הציבור הישראלי ממשיך לתמוך בחייל היורה

אין תגובות

בימים האחרונים חלו ההתפתחויות בפרשת החייל היורה: הודעת הפרקליטות הצבאית על החשדות בדבר הריגת המחבל (ולא רצח), פרטים מהחקירה הצבאית עם טענות המפקדים לשיקול דעת מוטעה החייל והודעה רשמית ראשונה מהמכון לרפואה משפטית עם הממצא כי המחבל נהרג מירי החייל עצמו. 

בבדיקה מיוחדת שערכנו עבור חדשות 2 אונליין נמצא כי התמיכה בחייל היורה ממשיכה להיות גורפת – 79% מהציבור תומך במעשה הירי של החייל במחבל מחברון. מדובר בירידה של 3% בלבד משיעור התמיכה הציבורית שנבדקה לפני שבוע ימים ועמדה על 82%.

 

מניתוח השיח נראה כי התמיכה עקבית בחייל ממשיכה ומתאימה את עצמה להתפתחויות. הודעת המכון לרפואה משפטית וקביעתה כי המחבל נהרג מירי החייל מהווה כלי הסברה והצדקה עבור התומכים. אלו גורסים כי קביעה זו מוכיחה שהחייל פחד על חייו וירה במחבל מתוך הגנה עצמית. הלך הרוח הוא כי הסיטואציה אליה נקלע החייל  בלתי אפשרית ויש לשחררו  ממעצר.  

מרב בורנשטיין, מנהלת אסטרטגיה ומחקר ב- Buzzilla : "עצמת השיח ברשתות החברתיות נחלשה משמעותית בימים האחרונים ומספר המשתתפים בדיונים בנושא ירד ב 50%. התפיסה כי נעשה בחייל  לינץ'  דעכה ואיתה גם הקריאות לפעולה- שאינן  מהדהדות כבתחילת הפרשה. יחד עם זאת, הציבור  ברובו המכריע ממשיך לראות בחייל גיבור לאומי שעשה מה שמוטל עליו".  

תמונה: מתוך אתר חדשות2. 

הוסף תגובה

נא למלא את השדות המסומנים, תודה!
נא למלא כתובת מייל תקינה
שולח את הטופס!
שדה חובה
שדה חובה