מפגש הפסגה בסינגפור: טראמפ ממשיך להרשים את הישראלים

אין תגובות

מפגש הפסגה בסינגפור בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושליט צפון קוריאה, קים גונג' און, מפתיע אולי לטובה מבחינת קצב ההתקדמות, החתימה על מסמכים וההצהרות המשותפות – אולם נתקל עדיין בלא מעט סקפטיות בשיח הרשתי הישראלי.

25% מאמינים כי הפסגה תסתיים במפח נפש כזה או אחר, או שבעצם הכול הצגה של שני המנהיגים או אחד מהם. לעומתם, 13% נוקטים גישה אופטימית ומאמינים שייצא מהפסגה לא רק עשן לבן, אלא גם "משהו חיובי". כפי שהגדירה זאת אחת המגיבות, לפנינו "הזדמנות לשני נרקסיסטים לעשות משהו טוב למען העולם".

לא פחות מ-30% בוחרים להתמקד במחמאות לטראמפ, חלקם גם מנצלים עוד הזדמנות לחלוק בוז לקודמו בנשיאות, ברק אובמה. כל שאר השיח מאיר זרקור על עניינים לכאורה בשוליים: 12% – הערות על המראה של קים, כולל תסרוקת וגודל הידיים; 13% – המוזרויות של המנהיג הצפון קוריאני, כולל האסלה הפרטית שהביא לפסגה, הסלפי שהתעקש לעשות בעיתוי "אורן חזני" והבילוי הלילי בסינגפור שעות ספורות לפני מפגש רשמי היסטורי עם נשיא ארה"ב. 8% הגיבו לפייק ניוז, שלפיו טינף לכאורה (לא קרה!) שר החוץ הקוריאני על ישראל וראש ממשלתה.

תובנות? בעיקר על טראמפ, שממשיך להרשים חלקים גדולים בשיח הישראלי, בעיקר על רקע נתוני הפתיחה שהטילו ספק רב ביכולתו לכהן בכלל כנשיא. חרף השערוריות חדשות לבקרים והביקורת הקטלנית בארה"ב עצמה, בישראל כבר מזמן לא היה נשיא אמריקני אהוד כל כך.

הוסף תגובה

נא למלא את השדות המסומנים, תודה!
נא למלא כתובת מייל תקינה
שולח את הטופס!
שדה חובה
שדה חובה