"הכול-כולל-מכות": מה אומרים ברשת על הקטטה ההמונית בנתניה?

אין תגובות

מבין אלפי התגובות שנכתבו על המהומה האלימה והמצולמת במלון ווסט לגון בנתניה, קשה היה לחלץ אפילו עשר שטענו כי לפנינו אירוע מקומי מקרי, שלא קשור לשום דבר גדול ממנו, שלא מלמד כלום עלינו כישראלים. עם תקדימים כמו טיסת השוקולד והמכות בבריכה במלון אילת, היה ברור לרוב המוחלט של המגיבים שהתקרית האלימה מעידה עלינו כעם, כקבוצת אנשים, יותר מאשר נרצה. היא – וגם השיח עליה.

בחלוקה לאחוזים, 27% מהשיח התמקד הפעם בדמותו של "הישראלי המכוער", זה שמוציא שם רע מאוד לתיירות הפנים ושולח ישראלים רבים לכל יעד אפשרי באירופה. באגף המאשימים, החלוקה הפנימית עמדה על 7% לחינוך הקלוקל, 13% לפוליטיקה ולמפלגות מימין ומשמאל, 12% ללוקיישן (העיר נתניה), 2% לאוזלת היד המשטרתית ו-2% ל… בוא הקיץ.

לא פחות מ-30% בחרו להתפלש בהערות גזעניות ואילו 7% העדיפו לחוות את המראות הקשים תוך שימוש בהומור. "בשבילה כיסאות עפים", "הכול-כולל-מכות" – קראו המגיבים, עד שבאה תגובה רצינית ושמה דברים בפרופורציות: "איבדנו את זה לחלוטין", נכתב בה, "הכול מסוכן כאן היום. מסוכן להעיר למישהו בכביש, מסוכן לבקש מיושבים בגינה הציבורית שקט, מסוכן לומר מילה למישהו שעקף אותך בתור בסופר. אנחנו האויבים הגדולים ביותר של עצמנו".

קטטה המונית במלון בנתניה

הוסף תגובה

נא למלא את השדות המסומנים, תודה!
נא למלא כתובת מייל תקינה
שולח את הטופס!
שדה חובה
שדה חובה