מי יזכה בגמר The Voice? זה מה שאומרת הרשת

אין תגובות

ערב הגמר של תוכנית The Voice הרשת מלאה בשיח לגבי המועמדים השונים. בדקנו את השיח ברשת לגבי כל אחד מהמועמדים כדי לנסות ולברר למי הסיכויים הגבוהים ביותר לזכות. בשלב הגמר ניתן לנסות ולזהות למי נוטה אהדת הקהל, שכן הגמר יוכרע ע"י הקהל בלבד ולא ע"י החלטות המנטורים.

כדי לבדוק זאת נערך מחקר על השיח על ארבעת המתמודדים בשבוע האחרון, כאשר לבדיקה זו הוספנו גם את המתמודדת שפרשה, יובל דיין.

נבדקו 4 פרמטרים לגבי השיח ברשת, ביחס לכל משתתף:

  • נפח השיח: כמה שיחות נערכו לגבי כל מתמודד בשבוע שחלף
  • ציון סנטימנט: בכל השיחות קודדו משתנים לתיעוד מידת התמיכה המובעת בשיחות כלפי כל מתמודד. הסנטימנט מקודד בחמש רמות (חיובי מאוד, חיובי, מאוזן, שלילי ושלילי מאוד). לאחר קידוד הסנטימנט מחושב ציון סנטימנט לגבי כל משתתף.
  • שיעור השיח הסנטימנטלי: חלק מהשיחות הן שיחות ללא סנטימנט, אלא איזכורים בלבד. ככל ששיעור השיח הסנטימנטלי גבוה יותר, כך המשמעות היא שהמתמודד "נגע יותר ללב" הגולשים.
  • שיעור עוצמת הסנטימנט: האם השיח הוא סנטימנטלי מאוד (ברמות חיובי מאוד או שלילי מאוד) או פחות מתלהב. עוצמה גבוהה מעידה על רגש חיובי או שלילי גבוה.

כבר מתחילת הבדיקה היה ברור שהמתמודדת שפרשה, יובל דיין, הייתה המועמדת המובילה. במהלך השבוע היו לגביה 403 שיחות, פי שתיים מהשיחות לגבי קטלין, המועמדת השנייה ברמת השיח. כמובן שהשיח לגבי יובל דיין גדל משמעותית, עקב ההחלטה על פרישתה מהתוכנית, אך מתוך השיח ניתן לזהות כי היא בהחלט הייתה המועמדת המועדפת.

בקרב ארבעת המועמדים שנותרו, קטלין מובילה ברמת השיח במרבית ימות השבוע, ובאופן משמעותי בסה"כ השיח.

הפיינליסטית שזוכה לשיעור הגבוה ביותר של סנטימנט חיובי היא שוב קטלין. הגולשים אוהבים את קטלין ומחמיאים לה. משווים אותה לביונסה ואדל.

חנן זוכה למחמאה בשל היותו פרפורמר איכותי, אבל הגולשים לא בטוחים לגביו. עבור חלק מהגולשים הוא מוזר ואפילו הזוי בעוד שאחרים אומרים שטוב שיש מקום גם לסוג כזה של אומנים. הוא הפינליסט עם שיעור הסנטימנט השלילי הגבוה ביותר.

צחי זוכה למחמאות בשל חיצוניותו "חתיך הורס". ההפתעה של התוכנית, פרח מאוחר לקראת סיום התוכנית. אלו שמדברים בזכותו טוענים שהפרישה של יובל עשתה לו עוול, שכן עכשיו יש תחושה שקבל את מקומו בחסד ולא בזכות. מתנגדיו, כמובן, טוענים ההיפך.

רז מצויינת רבות בהשוואה לנינט "נשמעת כמו נינט". האוהדים רואים בכך יתרון, המתנגדים טוענים שהיא אינה מיוחדת.

גם בבדיקת ציוני הסנטימנט קטלין מובילה עם 9.7 נקודות. ציון הסנטימנט מתאר את הכיוון הרגשי העיקרי המאפיין את השיח. נע בין -10 (שיח שלילי בלבד), לבין 10 (שיח חיובי בלבד). ציון סנטימנט אינו מעיד בהכרח על עוצמת הרגש.

התמונה המצטיירת מנתוני ציון הסנטימנט לא תהיה שלמה בלי מדד עוצמת הסנטימנט, המבוטא באחוזים ומעיד על שיעור האנשים שביטאו את עמדתכם כלפי המתמודד באופן נחרץ ולהוט מסך כל הבעות העמדה לגביו. סנטימנט עוצמתי יגרום ליותר אנשים להיות מעורבים ולהצביע. גם בבדיקת עוצמת הסנטימנט, קטלין מובילה עם 51%, והמתמודדים האחרים הרבה מאחוריה.

המדד האחרון שנבדק הוא שיעור השיח הסנטימנטלי. שיעור גבוה מעיד על "חיבור" רגשי למועמד. גם במדד זה מובילה קטלין. זה המקום לציין שקטלין היא היחידה מבין הפיינליסטים עם עמוד מעריצים ובו יותר מ- 5,000 לייקים.

הבולטות של קטלין בכל המדדים שפורטו לעיל גורמת לנו להצביע על קטלין כעל זו שסיכוייה לנצח בגמר הם הגבוהים ביותר. צדקנו? נראה בשבת.

הוסף תגובה

נא למלא את השדות המסומנים, תודה!
נא למלא כתובת מייל תקינה
שולח את הטופס!
שדה חובה
שדה חובה